22 Kasım 2010 Pazartesi

EDA TAŞPINAR VE IVANA SERTLE BAYRAM

Eda Taşpınar ve Ivana Sertle bayram nasıl geçerdi sizce ?  Anlatayım.

Önce bir eski bayramları analım yani benimkini evlenmeden önceki bayramlarda
akrabalara uzak bir yerde yaşamamızın sayesinde çok güsel geçerdi bizde bayramlar
üzerimizde eşofmanlarla tüm gün annemin yaptığı sarmalar kendimiz için aldığımız
en pahalı şekerlemeler ve çikolatalarla ( kapıya gelen çocuklara daha ucuz şekerlemeler)
geçerdi bizde bayram annem ve üç kız  kardeşimle kilo alcaz filan hiç takmadan 3-5 gün böyle süper geçerdi
benim canım annem bizi sahile yürüyüşe çıkarırdı eve döndüğümüzde kapıda azmetmiş bir iki misafir olurdu bazen, bazen de üzerimizde eşofman bile değil pijamalarla kahvaltı keyfi yaparken zil çalardı ben evin en küçüğü hemen camdan kim olduğuna bakıp içeri koşup misafir misafir diye sevinip hemen odalarımıza kaçardık ama size yeminedebilirim ki o 5 dk içinde  hepimiz bir afete dönüşüp misafiri karşılardık . Bizde böyleydi bayramlar, evet biraz yalnız  ama sıcacık çok samimi babam bile gülerdi bizim 5 dk afete dönüşmemize.

Gelelim geçtiğimiz bayrama, biliyorsunuz bir yıllık evliyim ve eşimin ailesi çok kalabalık gelinler,damatlar abiler ablalar kuzenleri ...... bu liste daha da uzar gider.
Ben onlar olmasın demiyorum yanlış anlaşılmasın, benim istemediğim, anlayamadığım aradaki rekabet, çekişme
hani biz bir aileydik eee kime havan, cakan oluyorum ve anlıyamıyorum, ben  küçük bir aileden geldim ve biz birbirimize hava atmazdık kime hava atıcaktım ablama, kardeşimemi.
Gelin geldiğim bu aile de  inanılmaz bir rekabet var aileye benimde katılmamla bu rekabet dahada coştuu coştuu patladı, erkeklerin cebine bir bomba olarak düştü resmen yazık onlara dicem ama onlarda bundan zevk alıyorlar resmen karımı görsünler ona neler aldım, en güseli karım olsun .... gibi
Ben hiç birşey almamıştım önceki her bayramda gidip kendine bayramlık alan biri değildim ve evlenince böyleymiş gibi davranıp annemin evinde bayramın her gününde  yenı kıyafet giyerdim ben  şimdi de sen bana alıcakdın huaaaaa demedim eşime ama  benim canım eşim biricik sevgilim kendi ailesini bildiği için arifede gece saat 11 de açık bir yer bulup ki o saate kadar iş yerinde çalışmıştı  bana  bayramda giymem için birşey almış (yaaa çok tatılı değilmii) ne gerek vardı filan dedim, olsun yarın  bişey demesinler sana dedi( önceki bayramda kendime tek bir kazak almıştım ve bana kalabalık bir ortamda sen niye güzel bişeyler almadın bayramda  dediler bende aslında bu kazak yenı demiştim...) Ailede  sürekli neden süslenmediğim le ilgili çok yorum duyarım . Eşimde bu yüzden bana birşey alma gereği duydu, ama bayram öncesinde herkesin işleri kötü gidiyor herkesin parası yok filan bayram sabahı bunları bir gördüm şu andan itibaren yazıcakalrımda hiç bir abartı yok dinleyin: kürk modası geri dönmüş evet benim canım eltim eda taşpınar kürk almış  yanağından öpücem ağzıma kıl yapıştı  bu arada kolundan tutuyormuşum  elim kıl içinde kaldı , akabinde diğer canım olan görümcemi öpmek üzere ona döndüm ve karşımda eda taşpınarın ezeli rakibi ıvana sert duruyordu sert bakışlarıyla başdan aşağı yenılenmış ama edanın kürk yeleği onu biraz bozmuş belli kendini yeteri kadar iyi hissetmiyor tüm gün bu memnuniyetsizlik okundu yüzünden ikram edilen tatlıyı bile yemedi hıhh yemesin ben yerim . Tabi gazını alamayan görümce artesi gün  bayramın ikinci günü gerçekleşen, akşam yemeğine yeni kürk yeleğiyle katıldı bu sefer eda taşpınar olan eltim dün giydiklerinin dışında başka yeni kıyafetler giymişti baştan aşağıya, ıvana sert olan görümcem içinden olsun bayramın ikinci günü için ayrı kıyafetler almış olabilir kendisine ama bugün kürk bende dedi yani en azından benim yüzünden okuyabildiklerim bunlardı, kapı çaldı beklenen diğer misafirlerdi gelen eda taşpınar hemen içeri gidip kürk yeleğiyle yeni kıyafetini tamamladı. ( birde böyle birşey var sıcak oluyor çıakrıyorlar kürklerini kapı çalınca hemen yine giyiyorlar ) Ivana sert görümcem yıkıldı resmen yine olmamıştı ama olsun bayram henüz bitmemişti bunun 3. günü vardı filan......
Ben ve eşim 3 gün olanları bilmiyoruz çünki kaçtık istanbuldannnnnn. ohhhhhhhhhhhhhh
merak etmiyor değilim

3 yorum:

  1. görümcelerine taktığın isimleri çok beğendim : p heheh iyi işte alsın eşin sana rekabet için bile, her ne sebepten olursa olsun hediye alan erkek iyidir, güzeldir bence : ))

    YanıtlaSil
  2. izlerken eğlenceli oluyor di mi ;)

    YanıtlaSil
  3. supermis yaa cok begendim bayramlarinizi tabi esinle ayni kafadan olup egleniyorsaniz :))

    YanıtlaSil